A következő Geotermikus Világtalálkozó 2026. 06. 08-12. között kerül megrendezésre Calgaryban (Kanada). Az eseményt közösen az International Geothermal Association és a Geothermal Canada nonprofit társulat szervezi. A rendezvény egyaránt szolgál…
Magyarország kedvező geotermikus adottságai közismertek, hiszen a geotermikus gradiens értékek nem csak európai, hanem világszinten is kiemelkedőnek bizonyulnak, így ezen energiatípus használata minden szempontból ajánlott a térségben.
Az SZTFH (Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága) térképszervere egy interaktív, webes térképi portál, melynek célja, hogy elérhetővé tegye a földtani és geofizikai tematikájú térképeket a szakemberek és magánszemélyek számára egyaránt.
A Duna-Tisza köze az aszály által legsúlyosabban érintett területek egyike hazánkban, a megfelelő vízgazdálkodás kérdései évtizedek óta fennállnak. A felszínalatti vízszint a 70-es évek óta folyamatosan, méteres nagyságrendben süllyed (Pálfai…
Az utóbbi évtizedek példátlan mértékű vízkitermelése és a klímaváltozás új vízpótlási módszerek létrejöttét eredményezte. Ilyen vízpótlási módszer a NaBa-MAR®, mely az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tóth József és Erzsébet Hidrogeológiai Professzúrájának…
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem ezúton szeretné meghívni Önt, hogy egy rövid kérdőív kitöltésével csatlakozzon a ClimEx-PE kutatási projekthez, amely a felszín alatti vizek jövőjét érintő, kiemelten fontos kérdésekre fókuszál.
Kétmilliárd forint keretösszeggel jelent meg a „Vízfelhasználás hatékonyságát javító fenntartható vízgazdálkodási közösségek támogatása” című pályázati felhívás, amelyre a támogatási kérelmeket 2025. szeptember 4-től lehet benyújtani – jelentette be Viski József agrár- és vidékfejlesztési…
Az Európai Bizottság (DG AGRI) megbízásából az ICF brüsszeli tanácsadó cég átfogó tanulmányt készít az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodásról az EU mezőgazdasági ágazatában, különös tekintettel a vízgazdálkodási kérdésekre.
A csapadékos időjárás beköszöntével az Agrárminisztérium ismételten felhívja a gazdálkodók figyelmét a vízvisszatartással kapcsolatos gazdálkodói gyakorlatokra és az annak kapcsán igénybe vehető támogatási lehetőségekre. Fontos, hogy ma már a mezőgazdasági…
Díjmentes online képzést szervez az UNI-NKE Víztudományi Kara az öntözéses gazdálkodást tervező termelőknek.
A vízhasználat a vízigény bejelentése, valamint a vízjogi üzemeltetési engedély vagy fennmaradási engedély, vagy rendkívüli öntözési célú vízhasználat esetén az illetékes vízügyi hatósághoz történt bejelentés alapján a vízhasználó és vízszolgáltató…
A KAP Stratégiai Terv keretében összesen 65,8 milliárd forint keretösszeggel nyílnak meg a mezőgazdasági vízgazdálkodást támogató pályázati felhívások.
2024. december 23-án jelent meg a Vízgazdálkodási Tárcaközi Bizottság megalakulásáról szóló Korm.határozat.
A mezőgazdasági vízdíjak tekintetében megkülönböztetünk vízkészletjárulékot és mezőgazdasági vízszolgáltatási díjat, melyet a hazai előírásokon túl az uniós elvárások is alakítanak.
Az öntözésfejlesztés a magyar mezőgazdaság versenyképessége erősítésének egyik alapvető feltétele. A termelői beruházások számára jelentős pályázati lehetőségek voltak elérhetőek a Vidékfejlesztési Program keretei között, a lehetőség pedig az új támogatási…
Megjelent az Agrárminisztérium kiadványa melynek célja, hogy a mezőgazdasági vízhasználók figyelmét ráirányítsa a fenntartható vízgazdálkodás fontosságára, a felelős vízhasználat ösztönzésére a gazdálkodók körében.
Hazánk mezőgazdasági területeinek 98 %-a kitett a csapadékgazdálkodásnak, ezért fontos, hogy tisztában legyünk a hidrológiai és hidrogeológiai folyamatok alapjaival, annak érdekében, hogy a lehető legjobb módszerekkel képesek legyünk a termőterületünk…
Az Európai Bizottság sokkal szigorúbb feltételekhez kötötte az uniós támogatások fennmaradását, miszerint azoknak összhangban kell lennie az EU Víz Keretirányelv célkitűzéseivel!
2024. június 5-6-án kerül megrendezésre a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow, Mezőfalván. A több, mint 42 hektáros területen megrendezett szántóföldi esemény változatos bemutatókkal, színvonalas kiállítókkal és hasznos újdonságokkal várja a…
Sokat halljuk a Bennünket körülvevő világban, hogy a klímaváltozás milyen hatással van az életünkre, gazdálkodásunkra és környezetünkre.
A 2023. január 1-től indult KAP Stratégiai Terv tükrében összefoglalásra kerültek azok a feltételek, illetve támogatási lehetőségek, amelyek a közeljövőben várhatóak a mezőgazdasági vízgazdálkodásban.
Magyarország Kormánya minden lehetséges eszközzel segíti a magyar vidéket. Ezt az is jelzi, hogy az elmúlt napokban a Vidékfejlesztési Program keretében meghirdetett felhívások kapcsán újabb 284 kérelem vonatkozásában 14,75…
Az 1991-ben elfogadott Nitrát Irányelv az átfogó Víz keretirányelv szerves részét képezi, és célja a vízminőség védelme Európa-szerte, a mezőgazdaságból származó tápanyagok által a felszín alatti és felszíni vizekben okozott…
A Magyar Öntözési Egyesület tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a XII. Öntözéstechnikai Konferenciára, Kiállításra és Workshopra, melynek
A PLANET idei fókuszába az élelmiszer került, amelyet az esemény a lehető legteljesebben járt körül, különös tekintettel az ellátás biztonságára, az egészséges, fenntartható étkezésre és életmódra, valamint a fenntartható mezőgazdaságra.…
Az öntözés-fejlesztésről, oktatási és tudományos partnerségről, valamint hosszú távú agrár együttműködésekről egyeztetett Nagy István agrárminiszter Avi Dichterrel, Izrael mezőgazdasági és vidékfejlesztési tárcavezetőjével.
A PLANET EXPO idei fókuszába az élelmiszer került, amelyet az esemény a lehető legteljesebben jár körül, különös tekintettel az ellátás biztonságára, az egészséges, fenntartható étkezésre és életmódra, valamint a fenntartható…
Nyár közepén módosult az öntözéses gazdálkodásról szóló törvény, mely többek közt az „öntözési közösségek” elnevezését „fenntarthatósági vízgazdálkodási közösségekre” módosítja. Erre való tekintettel módosítani szükséges a közösségeket elismerő határozatokat.
Az Európai Unióban 2000. december 22-én lépett életbe az új vízügyi szabályozás, a Víz Keretirányelv (VKI), melynek alapgondolata a következő:
A termálvíz felszínre hozatalát, kezelését és a hasznosítás helyére történő eljuttatását szolgáló vízilétesítmények összességét termálvízműnek nevezzük, melynek telepítése továbbra is vízjogi engedélyköteles tevékenység, ha elsődlegesen mezőgazdasági célú termálvíz kitermelést szolgál.
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)
Adószám: 18399257-2-43
E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu
Zöld szám: +36 80 900 365
Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.