A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara feladata a hazai agrár- és élelmiszerszektor erősítése, érdekeinek érvényesítése, a magyar élelmiszerek versenyképességének támogatása, továbbá a szaktanácsadás, ezen kívül gyors, pontos és megbízható információk eljuttatása a gazdálkodókhoz.

Az elmúlt években számos olyan fejlesztés valósult meg a NAK kezdeményezésére, amelyek ezen célokat szolgálják.

 

Az eddigi legnagyobb mértékű, 7600 milliárd forintnyi forrás jut a mezőgazdaságnak és az élelmiszeriparnak 2027-ig.

A Kamara javaslatát figyelembe véve a kormány soha nem látott mennyiségű forrást biztosít az agráriumnak a vidékfejlesztési források nemzeti társfinanszírozásának megemelésével. Ennek eredményeképpen összesen több, mint 7 600 milliárd forint fordítható a hazai agrárium megerősítésére és a vidéki területek versenyképességének javítására a következő programozási időszakban.

További információk: www.nak.hu/tamogatasok

 

Kedvezőbb adózás, kevesebb adminisztráció a családi gazdaságok reformjának köszönhetően.

A NAK által kezdeményezett családi gazdaságokról szóló törvény új, a 21. századi elvárásoknak megfelelő alapokra helyezte a mezőgazdasági működési formákat. A szabályozás eredményeképpen egyszerűbb és minden eddiginél kedvezőbb adózási keretek között folytathatják a családi gazdaságok (őstermelők, őstermelők családi gazdasága, családi mezőgazdasági társaságok) tevékenységüket.

További információk: www.nak.hu/csg

 

Hatékonyan működik a falugazdász hálózat, ami a gazdák megbízható szakmai háttere lett.

A kamara a tagsága magas színvonalú kiszolgálása és naprakész ismeretekkel történő ellátása érdekében mintegy 600 fős országos falugazdász-hálózatot üzemeltet.

Tagságunk magas színvonalú kiszolgálása érdekében végzi munkáját mintegy 600 fős falugazdász-hálózatunk, országszerte 1700 irodában. A falugazdászok közvetlen jelenlétükkel és naprakész információkkal segítik tagjaink tájékozódását, ügyintézését és a rendelkezésre álló támogatások hatékony lehívását is.

Ügyfélszolgálati irodák: https://www.nak.hu/kamara/ugyfelszolgalat-es-falugazdaszok

 

Létrejött a jégkár-mérséklő rendszer, aminek köszönhetően 43%-kal csökkent a jégkár.

A NAK által működtetett országos jégkármérséklő rendszer alkalmazásával 2021-ben is több tízmilliárd forintnyi értéket sikerült megvédenünk.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által üzemeltetett, négy éve működő országos jégkármérséklő rendszer a mezőgazdaság mellett a lakossági, ipari, állami létesítményeket, ingatlanokat és ingóságokat is óvja. A jégesőkárok elleni védekezés Európában egyedüliként Magyarországon zajlik országos szinten, amelynek finanszírozása az Agrárminisztérium segítségével a kárenyhítési alapból történik. Az Országos Jégkármérséklő Rendszer által a jégeső szemcséknek mértékét jelentősen csökkenteni lehet.

További információk: https://www.nak.hu/szolgaltatasok/jeger

 

A gazdák érdekeit képviseljük a földbizottságban. Kiállunk azért, hogy a magyar föld a magyar gazdáké maradjon!

A kamara 2022-ben nyolcadik éve látja már el a földbizottsági feladatokat. A feladatok ellátása során minden esetben a magyar gazdák érdekeit képviseljük, azon dolgozunk, hogy a magyar földet magyar termelők művelhessék!

 

Erősödő élelmiszeripar. Egyre több magyar termék a boltok polcain!

A NAK felhívását követően több országos hálózattal rendelkező élelmiszer-kiskereskedelmi lánc is bejelentést tett az állandó kínálatukban lévő friss sertés-, baromfi- és marhahúsok kizárólagos hazai forrásból származó forgalmazására. A termékek köre folyamatosan bővül, így a friss húsok mellett a tejre és az alapvető tejtermékekre, valamint a tojásra is érkezett vállalás, a hazai termelők és feldolgozók piaci pozíciójának erősítése érdekében.

 

Képviseljük a magyar gazdák érdekeit a teljesíthetetlen Uniós előírásokkal szemben!

A Közös Agrárpolitika reformjáról szóló tárgyalások során az Európai Parlament baloldali liberális és zöld képviselői a gazdák számára teljesíthetetlen követelményeket akartak meghatározni. Az új javaslatok jelentős versenyhátrányt okoztak volna az európai, így a magyar gazdáknak; előnyt biztosítottak volna az unión kívülről származó, ellenőrizetlen élelmiszereknek; veszélyeztették volna a polgárok egészségét; és jelentős élelmiszerár-emelkedést vontak volna maguk után. A NAK és a MAGOSZ felszólította az Európai Parlamentet, hogy ne okozzanak versenyhátrányt az európai gazdáknak, ezzel biztosítsák a magyar gazdák számára is, hogy továbbra is kiváló minőségű élelmiszerek előállításával hozzájáruljanak az európai és a magyar emberek egészséges életéhez.

 

Szerepet vállalunk az öntözésfejlesztésben a vízbiztonság megteremtése érdekében

Az éghajlati szélsőségek súlyosan érintik a hazai élelmiszer-előállítás helyzetét, ahogyan a stratégiai fontosságú ivóvízbázisainkat is. Az agrárágazat vízhiányból származó kára évente átlagosan 30 – 300 milliárd forint, pozitív változás viszont műszaki beavatkozás nélkül nem várható. A vízi infrastruktúrák rendbetételén keresztül elérhető a vízbiztonság, mely közel 1,2 millió hektáron tudja javítani az éghajlati szélsőségekkel szembeni ellenálló képességet, valamint legalább 300 ezer hektáron tudja biztosítani a termelők öntözési vízszükségleti igényeit. A termőterületi öntözésfejlesztést termőhelyspecifikus öntözésfejlesztési projekttervvel lehet a leghatékonyabban ösztönözni, amelyben a NAK a következő években komolyabb szerepet kíván vállalni, annak érdekében, hogy tovább növeljük az öntözött területek nagyságát. Az agrárgazdasági ágazat a kritikus infrastruktúra része, Magyarország létfontosságú rendszereleme, ezért az ágazat rendszereinek biztonságos működése elengedhetetlen, amelynek alapja a vízbiztonság megteremtése.

 

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám