Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a GRASSLAND LIFE projekt partnereként örömmel hirdeti meg az első modellfarm látogatási programját, amely lehetőséget nyújt a gazdálkodóknak, hogy bepillantást nyerjenek a fenntartható gyepgazdálkodás gyakorlataiba.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Budapesti Corvinus Egyetem a Kislépték Egyesülettel együttműködve a „Termelői piac a XXI. században - Fókuszban a védjegyek” címmel szakmai rendezvényt és piacbemutatót szervez a fővárosban. A december 3-án megrendezett eseményen a nemzeti és az…
A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karán több, mint 50 fő részvételével zajlott le november 14-én a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából az MTA VEAB Agrárökonómiai Munkabizottsága által szervezett konferencia.
Kárenyhítő juttatás iránti kérelmet idén 2024. december 2. napjáig nyújthatnak be a gazdálkodók (tekintettel arra, hogy 2024. november 30. munkaszüneti napra esik), kizárólag a Magyar Államkincstár (Kincstár) MKR (Mezőgazdasági Kockázatkezelési Rendszer) elektronikus kérelembenyújtó felületén.
Az Agrár-környezetgazdálkodási program (AKG) felhívása alapján 2025. január 1.-től indul az új 5 éves kötelezettségvállalási időszak a feltételeknek megfelelő gazdálkodók számára. A részvétel érdekében a támogatási kérelmeket november 25-étől december 23-ig nyújthatják be a termelők a MÁK felületén elektronikus úton.
A mezőgazdaságot érintő éghajlati és geopolitikai kihívások közepette a digitalizáció és a precíziós technológiák alkalmazása egyre nagyobb jelentőséggel bír. Ezen újítások nem csupán egy trendet képviselnek, hanem alapjaiban formálják át a mezőgazdasági termelést, növelve annak fenntarthatóságát, hatékonyságát és versenyképességét. A…
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) 2024. szeptember 13-án tartotta országos küldöttgyűlését, ahol megválasztották a szervezet új elnökét.
A Bizottság online kérdőívet készített a gazdálkodók számára az egyszerűsítéssel kapcsolatban, amely segíthet azonosítani a KAP-szabályokból, valamint az élelmiszerekre és a mezőgazdaságra vonatkozó egyéb szabályokból eredő adminisztratív terhek és összetettség forrásait, mind nemzeti szintű alkalmazásuk, mind pedig a hozzájuk kapcsolódó nyilvántartási és jelentéstételi kötelezettségek tekintetében.…
November 18-án került megrendezésre Budapesten az Agrár EDIH szervezésében a II. összEDIH műhelymunka, melyen mind az öt Magyarországon aktív EDIH képviselői részt vettek.
Az i2connect projekt olyan jelentős kezdeményezés, amely a mezőgazdasági és erdészeti tanácsadó szolgálatok szerepének megerősítését tűzte ki célul szerte Európában. Az öt éves projektciklus alatt jelentős előrelépést hozott az interaktív…
Milyen új feltételek mellett lehet januártól szerződéseket kötni az agráriumban? - többek között ez lesz az egyik kiemelt témája a siófoki Agrárszektor Konferenciának, amelyet december 3-5. között rendez meg a…
2024. december 4-én, a budapesti Közép-európai Egyetemen kerül megrendezésre az EU4Advice & CoreNet & CleverFood konferencia és szakpolitikai workshop.
A Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács idén 30 éves, jubileumi rendezvényükön helyzetképet kaphattunk az ágazat tevékenységéről is.
Hazánkban kiemelt jelentősége van az olajosmagvú növények között az őszi káposztarepcének. Az időjárási szélsőségek folyamatos kereszttüzében a jövedelmezőség a megfelelő hibrid választásával, a kultúra folyamatos figyelemmel kísérésével és technológiai fegyelemmel váltja csak be a reményeket. Milyen korszerű hibridek és innovatív…
Meghívó országos felmérésre értékes ajándékokkal és érdekes információkkal.
Az Irinyi Terv keretében, a Neumann János Közhasznú Nonprofit Kft. felügyeletével 2023. október 12. csütörtöktől újra megnyílik az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program. A 6 milliárd forint keretösszegű programban az élelmiszeripari vállalkozások, a kiskereskedelmi láncok és a közétkeztetés gazdasági szereplőinek nyílik lehetőség…
Az emberi lét megköveteli a táplálkozást, ezért már az ősember is termelt élelmiszer eredetű hulladékot, amely azonban az akkori élelemforrások jellegéből adódóan kizárólag állati és növényi eredetű maradékok voltak. Ebben az időben a táplálkozásból származó hulladékok megsemmisítéséről a természet és…
A Lisztérzékenyek Érdekképviseletének Országos Egyesülete (LÉOE) az AMUREX GM Hungária Kft.-vel együttműködve szakmai versenyt hirdetett a gluténmentes termékgyártók és forgalmazók számára, melyben keresik a 2023. év gluténmentes teasüteményét, ostyáját valamint desszertjét.
Az a megtiszteltetés érte a hazai LEADER helyi akciócsoportokat, hogy az Európai KAP-hálózat ARIA - Agricultural and Rural Inspiration Awards (helyi szinten megvalósított legzöldebb, legokosabb, társadalmilag legbefogadóbb, leginnovatívabb és legellenállóbb közös agrárpolitikai (KAP) projektek) díjának idei 24 döntőse között egy magyar…
A Magyar Tudományos Akadémia a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezvényt szervez „Aktualitások és trendek a rövid élelmiszerellátási láncokban” címmel Mosonmagyaróváron a Széchenyi István Egyetem, Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karán 2024. november 14-én.
Az idei már a nyolcadik meghirdetett „Magyarország Étele 2025” verseny, ráadásul az idei verseny keretében lehet majd először az „Agroturizmus Étele 2025” címre is pályázni december 15-ig.