Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Idén 2025. április 7-től június 10-ig tart az egységes kérelmek beadásának időszaka. A kérelmek kétharmadát, megközelítőleg 105 ezret minden évben a NAK falugazdászai adják be. Ezzel az ingyenes szolgáltatással az elmúlt egy évtizedben több mint 1500 milliárd Ft támogatás lehívásában segítette tagjait a Kamara.
Adataink az ország különböző pontjairól származnak, melyek tájékoztató jellegűek. A védekezést mindig az adott terület fogási adataira alapozzuk.
Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló „Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport újabb kommunikációs anyagában arra hívja fel a figyelmet, hogy a tudományos adatok kulcsszerepet játszanak az állattenyésztési ágazattal kapcsolatos tévhitek eloszlatásában, a kutatási eredményekre támaszkodva ugyanis reálisabb…
Az enyhe tél nem gyérítette az áttelelő gombaképleteket, a csapadékos és változékony tavaszi időjárás pedig még kedvez is a kórokozók terjedésének, fertőzésének.
A Cegléden működő Anna-majorban található a családi gazdaság, amely több mint három évtizede fejlődik a Szarka család keze alatt. Az alapító, id. Szarka Ferenc 1993-ban, 15 hektáron kezdte újra a gazdálkodást a rendszerváltás utáni földvisszaigénylés (kárpótlás) révén, édesapja egykori földjén.…
Tisztelt Tagjaink! Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a Kecskemét Tatár sor 6. szám alatti Bács-Kiskun vármegyei igazgatósági épületben és az itt található Kecskeméti falugazdász körzetközpontban a mai napon 7:30 és 15:30 között áramszünet van, ezért az ügyfélfogadás szünetel.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
Személyesen vitték el Brüsszelbe az agrártámogatások megőrzését célzó petíciót a NAK és a MAGOSZ képviselői. A több mint 250 ezer magyar aláírás is jól jelzi, hogy a magyar gazdálkodók számára elfogadhatatlan a Közös Agrárpolitika tervezett átalakítása és az uniós agrárpénzek elvonása.