Egyre fontosabb, hogy minél többet tudjunk a használatunkban lévő termőföldünk talajáról, hogy annak termőképességét hosszú időszakra megőrizzük, s ha lehet, még tovább növeljük. Ehhez nyújt segítséget az alábbi, hamarosan megrendezésre kerülő rendezvény:
„TALAJDEGRADÁCIÓS FOLYAMATOK CSÖKKENTÉSÉNEK LEHETŐSÉGEI A REGENERATÍV SZEMLÉLETŰ GAZDÁLKODÁSBAN” című konferencia kerül megrendezésre a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete, a MTA Talajtani, Vízgazdálkodási és Növénytermesztési Tudományos Bizottság és a Magyar Talajtani Társaság szervezésében Nyíregyházán, 2023. október 19.-én.
A rendezvényen hasznos információkat hallhatunk a megfelelő vetésváltás, a zöldtrágyázás, takarónövényezés előnyeiről, a szennyvízöntözés, és egyes agrotechnikai folyamatok talajra gyakorolt hatásairól, a homoktalajok változatosságáról és termékenységük lehetséges növeléséről. A konferencia során lehetőség lesz terepen is megszemlélni a területen jellemző talajszelvényt, a zöldtrágyázási tartamkísérleteket.
A konferencia részletes programja ITT érhető el. A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A konferenciát Egerszegi Sándor 100. születésnapjának szentelték a szervezők, akinek fő kutatási területe a homoktalajok vizsgálata volt. Kidolgozta a homoktalajok termőképességének fokozását szolgáló módszerét, az Egerszegi-féle homokjavítást. 70 szakcikkben és közleményben írt a homoktalajok hasznosításának lehetőségeiről és az elérhető termésátlagokról.
Forrás: Magyar Talajtani Társaság