Mezőgazdasági termelés

Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló „Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport újabb kommunikációs anyagában a fenntartható állattenyésztéssel foglalkozó új munkacsoport megalakulásával, annak szerepével és jelentőségével kapcsolatos főbb információkat foglalja össze.

Az Európai Parlament hivatalosan is létrehozta a Fenntartható Állattenyésztéssel foglalkozó Frakcióközi Munkacsoportot a különböző országok számos parlamenti képviselőjének és a főbb politikai csoportoknak a támogatásával. A frakcióközi munkacsoport létrehozását támogató megállapodás egyértelműen azt a szándékot mutatja, hogy időt kívánnak fordítani az állattenyésztési rendszerek környezeti, társadalmi és gazdasági szempontból fenntarthatóbbá tételét biztosító megoldások feltárására, úgy, hogy mindeközben az élelmezésbiztonságot, az állatjólétet és a vidéki közösségek életképességét is biztosítják.

Fotó: ELV - European Livestock Voice partners welcome the launch of the new intergroup on sustainable livestock

Ez a Munkacsoport központi szerepet fog játszani a politikai döntéshozók, valamint a mezőgazdasági termelők és szakemberek által a gyakorlatban tapasztalt „párhuzamos valóságok” közötti szakadék áthidalásában. Platformot biztosít továbbá majd az európai állattenyésztés fenntarthatóságának előmozdítására irányuló gyakorlati megoldások megvitatására és elősegíti, hogy a vidéki közösségek hangosabban hallathassák a hangukat és nagyobb súllyal vegyenek részt a brüsszeli politikai vitákban.

Benoit Cassart európai parlamenti képviselő, a frakcióközi munkacsoport létrehozásának hangos szószólója a következőket mondta: „A valóság, amelyet nap mint nap látok a gyakorlatban nem egyezik meg azzal, amit számos esetben hallani a közintézményekben − például az Európai Parlamentben −, amely intézmények gyakran nagyon városközpontúak. Ez a Munkacsoport segíthet áthidalni a szakadékot a gyakorlati valóság és a politikai döntéshozók által képviselt álláspontok között. Az állattenyésztés jelentős értéket képvisel Európa élelmiszer-autonómiája és még sok más tényező szempontjából is, ezért ennek az alapvető fontosságú ágazatnak a jól megalapozott szakpolitikák révén történő újjáélesztése sürgős és kiemelt fontosságú feladat.”

Alexander Bernhuber európai parlamenti képviselő, a frakcióközi munkacsoport létrehozásának egyik fő mozgatórugója elmondta: „Ez a Munkacsoport azért jött létre, hogy foglalkozzon a fenntartható állattenyésztés holisztikus megközelítésének szükségességével, amely integrálja a környezeti, gazdasági és állatjóléti szempontokat. Az ágazat jelentős kihívásokkal néz szembe, többek között az éghajlatváltozással és a fenntartható módon előállított élelmiszerek iránti fokozódó fogyasztói kereslettel. Ez a Munkacsoport segíthet olyan szakpolitikák előmozdításában, amelyek egyensúlyt teremtenek ezen igények között, miközben támogatják a gazdálkodókat.”

Maria Grapini európai parlamenti képviselő, a frakcióközi munkacsoport létrehozásának elkötelezett támogatója elmondta: „Ezzel a frakcióközi munkacsoporttal a célunk az, hogy elősegítsük a folyamatos párbeszédet az Európai Parlament, az ipari szereplők, az állatjóléti szervezetek és az illetékes hatóságok között, hogy kiegyensúlyozott és hatékony szabályozást tudjunk biztosítani, olyat, amely támogatja az ágazat versenyképességét és a környezetvédelmet egy fenntarthatóbb, hatékonyabb és felelősségteljesebb állattenyésztési ágazat megteremtése érdekében.”

Az „Európai Állattenyésztési Hangja” csoport partnerszervezetei nagy örömmel fogadják e csoport létrehozását és készek az elkövetkező években aktív szerepet játszani a Munkacsoport programjában. A tudományos élet képviselői és a kutatók, valamint a terület civil társadalmi szakértőinek támogatásával várják a döntéshozókkal való eszmecserét a különböző állattenyésztési rendszerek komplexitásairól és az állattenyésztés tudományágának gyors fejlődéséről. Ez a frakcióközi munkacsoport kiváló hely arra, hogy az európai parlamenti képviselők tájékoztatást kapjanak a terület legfrissebb adatairól és kutatásairól.

Forrás: https://meatthefacts.eu/

European Livestock Voice partners welcome the launch of the new intergroup on sustainable livestock

NAK/Borovka Zsuzsa

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám