A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatja az elektronikus gazdálkodási napló (eGN) felhasználóit, hogy újabb frissítés zajlott le a rendszerben. A jelenlegi verzióban számos funkció változott, többek között lehetővé vált a napló adatainak pdf formátumban történő exportálása, a tenyészkódok és a legeltetett állatok azonosító adatainál pedig automatikus TIR alapú ellenőrzés történik.
Az eGN fejlesztői a következő javításokat hajtották végre:
- Tenyészet rögzítésekor annak kódját a Tenyészet Információs Rendszer (TIR) alapján ellenőrzi a rendszer.
- A Legeltetés művelet adatainak kitöltésekor az eGN ellenőrzi a partner állatfajait a TIR-ben. Amennyiben a legeltetési időszakban felvett állat nincs a tenyészetben, abban az esetben erről a felhasználó figyelmeztető üzenetet kap.
- A Termőhely űrlapon a Tábla egyedi azonosító immár módosítható a „Véglegesített” állapotban.
- A Kötelezettségvállalás egyedi azonosító-mezőkben már csak 8 számjegy adható meg a Termőhely és Talajvizsgálat űrlapon. Ez segíti az esetleges elírások kiküszöbölését.
- Trágyatároló kapacitás esetében lehetséges a 0 érték megadása is.
- Öntözés műveletnél a rendszer a megadott dátumintervallum szerint engedi a maximális üzemóra megadását.
- A műveleteknél lehetőség nyílt a művelettel érintett terület csökkentésére %-os értékkel.
- A Talajvizsgálat űrlapon „a mintavétel dátuma”- mező elnevezését is módosították a szakemberek. A mező neve „Jegyzőkönyv-kiállítás dátuma” lett. Itt a vizsgálati jegyzőkönyv kiállításának dátumát kell megadni.
- A Terület összesítő lapon az „AÖP támogatásba vont terület”- mező megnevezése ugyancsak megváltozott. A mező neve „AÖP jó gyakorlattal érintett terület (ha)” lett. Ebben a mezőben az AÖP jó gyakorlattal érintett terület nagysága jelenik meg, hiszen a termőhelyeknél kizárólag akkor van lehetőség AÖP jogcím választására, ha a jó gyakorlatot is kiválasztották.
- Az újításoknak köszönhetően PDF dokumentum generálása is lehetővé vált, az eddigi excel formátumok mellett. A PDF-et nyomtatóbarát formátumban hozhatják létre a felhasználók.
Forrás: Nébih