Vármegyei hírek

Március 23-án Csenger volt a házigazdája a Helyi termék éve országos szakmai fórumsorozat idei hatodik állomásának.


A helyi termelők számára hasznos, tevékenységüket támogató információkat nyújtó szakmai napnak a Petőfi Sándor Könyvtári Közművelődési és Intézményfenntartó Központ adott otthont.
Forján Zsolt polgármester tartotta a megnyitót, mint mondta, nagy öröm számára, hogy a sorozat Csengerre is eljutott, és nagyon büszke városára, hogy így fejlődik, sok olyan vállalkozó van a környéken, akik országszerte ismert termékeket állítanak elő. Németh Jánosné. a Nemzeti  Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal élelmiszerbiztonsági felügyelője tájékoztatást adott az érdeklődők számára az általános fogalmakról (ki számít őstermelőnek, családi gazdálkodónak,egyéni vállalkozónak, valamint a rájuk vonatkozó nyilvántartásokról, igazolásokról, szabályokról, bejelentési kötelezettségekről. Kitért a kistermelői termelésre, a termékek területi értékesítési lehetőségeire, a mennyiségi korlátokra, a helyi termékek piaci értékesítésére, annak feltételeire, szabályaira, valamint az aktuális élelmiszerbiztonsági és higiéniai előírásokra.

Az előadók


A fontos információk átadása után a fórumot Kuti Beatrix, a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszer-feldolgozási főosztályának minőségügyi referense folytatta, aki tájékoztatta az érdeklődőket az élelmiszerek jelölésével és szabályozásával, az oltalommal és a védjegyekkel kapcsolatos tudnivalókról. Az élelmiszerjelölések célja, hogy tájékoztassa a fogyasztót az élelmiszerek tulajdonságáról, jellegéről, alapelve pedig, hogy pontos, valósághű, a fogyasztót nem félrevezető információt nyújtson a termékről. A lakosságot egyre jobban foglalkoztatja a táplálkozás és az egészség közötti összefüggés, ezért gondoskodni kell arról, hogy tájékozottan választhassanak a piacon lévő élelmiszerek között.


A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által idén kiadott Helyi Termék kézikönyv szerzői a fórumon is előadásokat tartottak, Kuti Beatrix és Kókai-Kunné dr. Szabó Ágnes hasznos információkat adott át az érdeklődők számára. A kézikönyv célja, hogy részletesen bemutassa a helyi termékek előállításának feltételrendszerét, értékesítések lehetséges változatait, a helyi piacokon és falusi vendégasztalokon át a közétkeztetésig. A termékmegjelölésekkel és az adózásokkal kapcsolatos tudnivalókról átfogó képet ad. A NAK képviselője minden résztvevő számára átnyújtott egy-egy kiadványt (balra).
A következő előadó dr. Dencső Istvánné, Nemzeti Adó és Vámhivatal  osztályvezetője volt, aki részletes tájékoztatást adott a helyi termelőkre vonatkozó adózási szabályokról. Beszélt az az egyéni vállalkozókra, az őstermelőkre, a kistermelőkre, a közös őstermelői tevékenységet végzőkre és családi gazdaságban folytatott tevékenységet végzőkre vonatkozó elszámolásokról, az egészségügyi járulék fizetési szabályokról, valamint az áfa szabályairól és a bizonylat-kiállítási kötelezettségekről.
Ezzel párhuzamosan a helyi és környékbeli termelők és gyártók mutatták be portékáikat. Itt a kamara is képviseltette magát, kistermelőktől kapott almával és almalevekkel mutatkozott be a standon.

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám