Szakképzés

Az agrárium XXI. századi kihívásaira reagálva 2030-ig szóló fejlesztési tervet készített a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE).   A stratégia megalkotásával céljuk, hogy cselekvő egyetemként hidat képezzenek a nemzetközi tudományos élvonal és a magyar agrárközösség között annak érdekében, hogy a legkorszerűbb tudást juttassák el az ország minden szegletébe, így növelve a nemzeti versenyképességet, valamint a vidék-város közötti kohéziót is.

 A MATE 2030 fejlesztési terv víziója eléréséhez 5 területre összpontosít:

1. A jövő agrárgenerációjának képzése

A jövő agrárszakembereinek a kinevelésében már most is vezető szereppel rendelkező egyetem az eddigi innovatív szemléletű, gyakorlati készségfejlesztő és interdiszciplináris képzések, személyre szabott oktatás és a tehetséges diákok célzott bevonzása mellett új irányokat jelölt ki.  A további fejlődés érdekében célul tűzik ki a tanulmányi és szakmai gyakorlati cserekapcsolatok kiterjesztését a világ vezető agráregyetemeivel, hogy a hallgatók megismerhessék a globális élvonalbeli technológiákat és szakembereket. Ezt segíti a hazai és nemzetközi agrárvállalkozások képzésbe történő bevonása. További cél egy olyan vezető generáció kinevelése is, amely a fejlődés motorjaként lép be a mezőgazdaság minden ágazatába.

2. Innovatív tudásteremtés a Kárpát-medencében

Az új és kiemelt területek kutatásával, a nemzetközi kapcsolatok kiépítésével és a szakmájukban élenjáró külföldön dolgozó magyar szakemberek hazahívásával, a nemzetközi szintű szerepvállalás megerősítésével vállal szerepet az agrárkutatás utánpótlásának biztosításában, ezzel együtt pedig az agrárium megújulásában.

 3. A tudásintenzív mezőgazdaság erősítése, nemzeti versenyképesség növelése

A tudásintenzív mezőgazdaság erősítését az alkalmazott digitális technológiák és mesterséges intelligencia fejlesztésével, erős ipari együttműködések létrehozásával, a régió kiemelt innovációs központjává válással célozzák meg.  Több campussal rendelkező, országos lefedettségű felsőoktatási intézményként a MATE lefedi a teljes ellátási láncot, amely lehetővé teszi többek között az önellátás tudástőkéjének, valamint egy nemzetstratégiai szintű agrárinnovációs ökoszisztéma létrehozását.

4. Hatásgyakorlás a zöld jövő építésének jegyében.

A MATE 2023-ban a Times Higher Education ranglistáján felkerült a globális élelmezésért legtöbbet tevő 100 egyetem közé. A jövőben kiemelt figyelmet kívánnak fordítani az élelmiszerbiztonság és táplálkozás javítására, valamint a fenntartható mezőgazdaság kialakítására és működtetésére.

5. Az agrárközösség összefogása, vidék- város közötti kohézió elősegítése

A MATE célul tűzi ki, hogy a társadalom minél több szereplője fogjon össze a vidéki régiók versenyképességének és megtartó erejének növeléséért, a hazai termőföldek védelméért, a fenntartható mezőgazdaság, valamint a környezeti egyensúly megteremtéséért. Mindebben a tudásátadással, az élvonalbeli technológiák becsatornázásával, a továbbképzési lehetőség biztosításával, a képzésekben résztvevő hallgatók utánkövetésével, az agrárium népszerűsítésével és a benne rejlő lehetőségek tudatosításával vállal szerepet a hazai agrárközösség megszervezésében.

A MATE 2030 stratégia keretében kijelölt munka már az egyetem 2021. február 1-jei megalakulásával megkezdődött. A képzési kínálat megújításával, valamint az oktatási-kutatási infrastruktúra fejlesztésével néhány célkitűzést már sikerült megvalósítani.

Bővebb információ   a következő linken érhető el: https://uni-mate.hu/mate-2030

NAK Szakképzés

 

 

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám